Sasha Song: esu laimingas, myliu savo darbą, bet svarbiausia – dabar man įdomu gyventi

Atlikėjas, kurį daugelis atsimena dar nuo jaunų dienų, kai jis pirmą kartą atliko dainą “Mamai”. Taip – tai Sasha Song arba Dima Šavrovas. Ne vienas greičiausiai pamena ir jo pirmuosius interviu televizijoje, kai Sashai sunkiai sekėsi kalbėti lietuviškai. Anglijoje nemažą dalį gyvenimo praleidęs atlikėjas tikrai gali drąsiai teigti, kad per visą tą laiką nuo pat mažens jis matė daug ir viską, ką turi dabar, pasiekė savomis rankomis ir, žinoma, balsu.

Esi puikiai žinomas pop muzikos atlikėjas Lietuvoje. Kaip manai, ką reikia daryti žaliems muzikantams, norintiems pakliūti į pramogų pasaulį?

Na, visų pirma reikia mokėti dainuoti ir daryti tai kokybiškai. Bet, kita vertus, priklauso nuo to, kokie tų žmonių prioritetai, nes gali išgarsėti ir kitais būdais (šypsosi). Aš dėstau vokalą ir pas mane ateina įvairūs žmonės, kurie nori ne tik išmokti dainuoti, bet ir išgarsėti. Tačiau ateina ir tokie, kurie nenori investuoti laiko į dainavimo pamokas, o paprasčiausiai nori tik šlovės. Bet su tokiais aš tiesiog nedirbu, nes per daug gerbiu muziką ir tuos, kurie pasiruošę ir nori dirbti.

Esi pop muzikos stiliaus atlikėjas, tačiau galbūt turi ir kitą mylimą stilių?

Pradėkime nuo to, kad pop muzika yra populiariosios muzikos trumpinys. Į šį muzikos stilių įeina ir rokas, ir RnB, ir folkloras, ir daug kitų žanrų. Tačiau nekalbant muzikiniais terminais, taip,  aš su mielu noru dainuoju roką ir džiazą. Turiu netgi visą džiazo muzikos programą, taip pat ir studijavau džiazą Londone. Iš tiesų man labai patinka klasika, romansai, RnB, gospelo, soul muzika, kurią aš irgi studijavau Londone. Būdamas chore tarp juodaodžių buvau vienintelis baltaodis, kuris visada dainuodavo tik solo (juokiasi).

Na gerai. Turi nemažai veiklos, esi pozityvus, apsuptas žmonių. Ar nebūna taip, kad prarandi pasitikėjimą savimi?

Taip, manau visiems taip būna. Ypač, kai leidi kitiems žmonėms traukti tave žemyn ir klausaisi jų nuomonių. Dėl to vengiu skaityti apie save blogus komentarus ir vengiu žmonių, kurie negatyviai kalba ir pastoviai skundžiasi. Paprasčiausiai nemėgstu pesimistų.

Aišku, tai nebuvo lengva, nes tam reikėjo valios ir ištvermės, bet ateina laikas, kai tau reikia rinktis – gyventi arba mirti. Aš pasirinkau gyvenimą.

O kaip stengiesi atgauti pasitikėjimą?

Reikia visada tikėti tuo, ką darai, ir siekti savo tikslo. Įrodyti kitiems, kad tu kažką gali ne tik

žodžiais, bet ir darbais. Tai, kas nutinka mūsų gyvenime, nesuteikia mums tikros laimės. Laimė priklauso nuo to, kaip mes reaguojame į tai, kas nutinka. Aš manau, kad pozityvus nusiteikimas yra raktas į sėkmę.
Kalbant apie žmones, traukiančius žemyn… Metei alkoholio vartojimą. Ar jo atsisakius tavo karjeros reikalai sparčiai pajudėjo į priekį?

Vienareikšmiškai. Aš niekada negalėjau pagalvoti, kad atsisakęs alkoholio galėsiu taip gerai jaustis. Anksčiau aš buvau uždarame rate. Man atrodė, kad alkoholis man padeda užsimiršti, atsipalaiduoti, bet tai buvo tik iliuzija ir laikina apgaulė. Dabar grįžo pasitikėjimas savimi, motyvacija, pasikeitė draugų ratas, pasikeitė prioritetai, mąstymas – pasikeitė gyvenimas. Aišku, tai nebuvo lengva, nes tam reikėjo valios ir ištvermės, bet ateina laikas, kai tau reikia rinktis – gyventi arba mirti. Aš pasirinkau gyvenimą.

Turbūt kiekvienas muzikantas turi savo įkvėpėją, kuris lydi nuo pat karjeros pradžios. Ar tokį turi tu?

Mane nuo vaikystės įkvepia Whitney Houston. Tada dar nebuvo nei youtube, nei facebook, ir šiaip retas, kas turėjo internetą. Tekdavo pirkti brangias kompaktines plokšteles. Pirmą kompaktinį diską, kurį nusipirkau, buvo Whitney Houston. Tuomet pagal jos atliekamus kūrinius pradėjau mokytis ir Whitney dainavimo manieros.

Ironiška, tačiau šios dainos pavadinimas yra “Niekada taip nesijaučiau”, ir iš tiesų taip yra. Esu laimingas, myliu savo darbą, bet svarbiausia, kad dabar man įdomu gyventi.

Negaliu nepaklausti apie Euroviziją. Taip toli buvai nuėjęs Eurovizijos atrankose. Kaip manai, kas sustabdė?

Pasiekiau antrą pusfinalį, bet, deja, su savo komanda iškritome prieš pat finalą. Prieš metus net pagalvoti negalėjau, kad savo gyvenime būsiu ten, kur esu dabar. Turėjau alkoholio ir raminamųjų vaistų priklausomybę ir šiaip buvau pasiklydęs gyvenime. Aš labai džiaugiuosi, kad man pavyko susiimti ir esu labai laimingas, kad sugebėjome pasiekti tokį rezultatą šiais metais. Aš taip pat džiaugiuosi ir tuo, kad jau esu buvęs didžiojoje Eurovizijoje. Tada mes vienintelį kartą laimėjome pasaulinį internetinį balsavimą už geriausią eurovizinį pasirodymą pagal OGAE Rest of the Word internet voting ir antrą kartą per Lietuvos Eurovizijos istoriją patekome į finalą.

“Never felt like this before” ar šie euroviziniai žodžiai iš tavo asmeninio gyvenimo?

Kai aš kūriau šią dainą, tiesiog norėjau, kad daina neštų žinutę apie tai, kad bet kas gali pasiekti bet ką gyvenime. Asmeniškai manęs niekas neskatino būti dainininku, išskyrus mano močiutę, ir man niekada niekas nebuvo paduota ant lėkštutės. Viską turėjau užsidirbti pats ir aš visada norėjau sukurti dainą, kuri skatintų kitus daryti tai, kas jiems patinka. Tuomet ir darbą atlikti yra daug maloniau. Ironiška, tačiau šios dainos pavadinimas yra “Niekada taip nesijaučiau”, ir iš tiesų taip yra. Esu laimingas, myliu savo darbą, bet svarbiausia, kad dabar man įdomu gyventi.

Dažnai, jūs, atlikėjai, teigiate, kad atrankoje nesate varžovai. Galbūt turėjai savo favoritą?

Aš negaliu išskirti vieno atlikėjo. Aš palaikiau Kotryną, Paulą, Aistę, Gabrielių. Gretos Zazzos daina man iš karto patiko, ir tai buvo pirma eurovizinė daina, kurią aš išgirdau. Aš vertinu gerus vokalistus, o jie visi ir yra geri vokalistai ir charizmatiški atlikėjai.

Ką manai apie Fusedmarc?

Su Vika mes mokėmės kartu muzikos mokykloje. Kažkada artimai bedravome, bet po to aš išvykau į Londoną ir pragyvenau ten 10 metų, tad mūsų ryšys nutrūko. Bet vis dėlto ji yra labai talentinga vokalistė ir aš nuoširdžiai linkiu jai nunešti stogą Kijeve (šypsosi).

Na ir pabaigai pafantazuokime… Ką darytum laimėjęs 10 000 eurų?

Pagaliau nuskrisčiau kur nors pailsėti! Mano svajonė aplankyti Havajus (šypsosi).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *