Raminta Naujanytė „Bjelle“ apie miško gyventojus, meną ir save

„Ir kodėl, kodėl gi, broli, Tu ir vėl, ir vėl išjoji, Ginti mūs tėvynės Lietuvos?“, – tai pirmieji muzika dvelkiantys žodžiai, kuriais plačiai visuomenei prisistatė nedidutė, tačiau stipraus balso savininkė – Raminta Naujanytė „Bjelle“. Suskambo šis lietuviškas varpelis garsiai ir skamba iki šiol. Įvairiomis spalvomis roko operoje “Romeo ir Džiuljeta” pražydusi Raminta,  savo balsu iki šiol geba nustebinti net ir patį skeptiškiausią klausytoją. Nors Bjelle’s ir nebesutiksi koncertuojant su „PeRū“, o tiksliau su Rūta ir Evaldu, kurie ir buvo pirmieji kartu atlikę dainą “Brolužis”, tačiau, kaip teigia Raminta, laikydama tai gražia istorija, atlikėja žengia naujus žingsnius meno ir muzikos pasaulyje.


Vis dėlto Bjelle slapyvardžiu pasivadinusi žinoma atlikėja kuriam laikui buvo dingusi iš mūsų akiračio: „Taip, buvau šiek tiek pradingusi, nes tiesiog nebuvau televizijos akiratyje ir nedalyvavau vokalistės pozicijoje. Mokiausi, intensyviai mokiausi ir laimingai dėliojau planus ateičiai!“, – pasakoja dainininkė.

BJELLE įgavo tris spalvas, dėl to esu labai laiminga, kad savo kūrybą galiu girdėti besitransformuojančią ir įvairialypę.

Šiuo metu į eterį grįžusi Raminta daugiausiai girdima bei siejama su naujuoju projektu „Miško gyventojai“. Netradicinis stilius tiek rūbų, tiek ir muzikos prasme, verčia suklusti ir atkreipti dėmesį į šį, kaip pati atlikėja teigia, judėjimą: „Miško gyventojai yra judėjimas, filosofija – tam tikrų įsitikinimų turintys žmonės jungiasi ir atlieka veiksmus, kurie jiems atrodo reikalingi, – apie „Miško gyventojus“ pasakoja R. Naujanytė. – Ši grupė buvo veikli maždaug prieš aštuonerius metus, o dabar atgimė su beveik visais naujais grupės nariais. Šio judėjimo šaknys slypi Alytaus mieste. Kaip ir pati buvau pakviesta į šį judėjimą, kai koncertavau „Fenix“ bare (Alytuje). Kaip kilo mintis? Beveik be žodžių buvo aišku, kad tai turi įvykti. Su grupės nariais atliekame procesą, į kurį prižadėjome niekada nežiūrėti rimtai. Sudalyvavome jaunų grupių konkurse. Jame laimėjome publikos simpatijų prizą ir 2000 vienetų CD išleidimą. Tad manau miško gyventojai plėsis ir stebins vis labiau.“

R. Naujanytė „Bjelle“

Tačiau „Miško gyventojai“, kaip pasakoja dainininkė, nėra vienintelis jos užsiėmimas: „Daugiausia dėmesio skiriu savo BJELLE grupės reikalams. Šiuo metu esame išplėstinis projektas: septynių žmonių grupė, trio (didžiąją dalį dainų atliekame a capella) ir aš viena, – apie savo muzikinius projektus kalba Raminta. – BJELLE įgavo tris spalvas, dėl to esu labai laiminga, kad savo kūrybą galiu girdėti besitransformuojančią ir įvairialypę. Išleidome savo pirmąjį EP (minialbumą) „Kas Tu Toks“ ir singlą „Kalbantis Žaislas“. Pastaroji daina jau turi klipą, kurį sukūrė „Decent Films“ komanda ir jį mums padovanojo! BJELLE vardas nebedingęs ir smarkiai keičiasi. Tikiuosi ateityje veiklos su BJELLE tik daugės.“

Be abejo, atsimenant pirmąsias dienas, kai visa Lietuva išvydo Bjellę, ji pasirodė kartu su Rūta ir Evaldu ir ši grupė vadinosi Bjelle ir PeRū. Atlikę žinomą dainą „Brolužis“ projekte Lietuvos talentai, kompanija taip ir baigė savo pasirodymus sulig projekto paskutinėmis laidomis. Paklausta apie šios grupės atgimimą, Raminta nedaugžodžiavo: „Bjelle ir PeRū šiai dienai yra istorija, kuri įamžinta tatuiruotės pavidalu ant mūsų trijų kūnų. Su Rūta ir Evaldu sutariame puikiai. Kartas nuo karto susimatome, bet muzikinių planų kol kas neturime“, – apie ateities perspektyvas pasakoja atlikėja.

Televizija draudžia klipus, kuriuose matosi cigaretės dūmas arba alkoholio imitacija, bet nedraudžia žiūrimiausiose laidose rodyti lavonus, katastrofas, kriminalus, apsvaigusius asocialius asmenis.

Bjelle – ne tipinis pramogų pasaulio atstovas. Tai galima pastebėti iš jos meninių pasireiškimų. Kaip teigia ji pati, muzika Ramintai nėra tik pajamų šaltinis, tai – gyvenimo būdas: „Muzika yra mano pagrindinė veikla. Kitaip tiesiog nesigauna, – atvirauja atlikėja. – Bandžiau gyventi veikdama kitose srityse, bet laimingiausia esu šioje. Ir kaip norit taip mane vadinkite (juokiasi). Kiekvienas savaip matome pasaulį. Man „normalūs“ žmonės atrodo visiški menininkai. Gyventi pagal tam tikras normas, susikurti malonią rutiną yra didis menas. Aš taip negebu.”

R. Naujanytė „Bjelle“

Ką dėl meno Bjelle galėtų padaryti drastiško ir kur gi tam yra riba? Raminta Naujanytė Bjelle sako, kad elgtis drastiškai reikia ne dėl meno: „Ne dėl meno tai daryti reikia. Šokiruoti žmones verta tik tuomet, jei neši jiems kokią nors žinutę. Jei susilaužai koją pasirodymo metu tik tam, kad atkreiptum dėmesį, tai yra niekinis veiksmas. Bet jei tuo kažką pasakai, perduodi informaciją, tada suprantu. O planuoti drastiškus dalykus yra sunku”, – apie meno reikšmę ir tinkamą jo išraišką kalba muzikantė.

 Turbūt tai psichologinis žaidimas su pačia savimi. Mėgstu pokyčius.

Apie tai, į ką Lietuvos žiniasklaida atkreipia dėmesį, nėra net kalbos. Deja, tačiau šiuo metu viešoji erdvė išgyvena chaosą ir negatyvumą: politinės intrigos, pagrobimai, žudymai bei kitos naujienos, verčiančios nesišypsoti. Galbūt menas gali išgelbėti tokį pasaulį? Šiuo filosofiniu klausimu R. Naujanytė turi savo nuomonę: „Gėris slypi žmonėse. Gaila, kad jis slopinamas, žmonėms brukama baimė. Televizija draudžia klipus, kuriuose matosi cigaretės dūmas arba alkoholio imitacija, bet nedraudžia žiūrimiausiose laidose rodyti lavonus, katastrofas, kriminalus, apsvaigusius asocialius asmenis, – apie žiniasklaidos peripetijas savo nuomonę dėsto Bjelle. – Kadangi nediferencijuoju žmonių į menininkus ir ne menininkus, manau visi turime stengtis atsirinkti informaciją, kuria domimės ir kurią skleidžiame. Žodžiai yra mūsų ginklai, kuriais ir kuriame nuotaiką bei aplinką, kurioje gyvename.”

Kalbant apie kuriamą nuotaiką ir aplinką kyla klausimas apie dabartinę muzikos industriją. Ar ji juda į priekį, užsikonservavusi ar kaip tik – leidžiasi žemyn? R. Naujanytės teigimu šiuolaikinė lietuvių kūryba ją maloniai stebina: „Šiuo metu dirbu radijo stotyje LRT Opus ir turiu laidą, kurioje grojame lietuvių kuriamą muziką. Esu maloniai nustebusi ir pritrenkta, kiek daug geros lietuviškos muzikos yra ir daugėja įdomių kūrėjų. Manau viskas tik į gerą”, – pasakoja Raminta.

R. Naujanytė „Bjelle“

Bjelle – kietas riešutėlis meno pasaulyje. Tai dažnai galima pamatyti ir iš kardinalių plaukų spalvos pokyčių: „Pamatau viziją ir persidažau. Kartais susapnuoju (juokiasi). Turbūt tai psichologinis žaidimas su pačia savimi. Mėgstu pokyčius”, – apie savo šukuosenas kalba R. Naujanytė.

Ramintą tikrai galima būtų pavadinti ir vaikščiojančiu mažu pozityvo užtaisu. Tačiau apie savo teigiamas emocijas ir energijos užtaisą Raminta kalba kukliai: „Nežinau, ar tik tau taip atrodo, ar taip atrodo ir iš šono (šypsosi). Būnu įvairi, bet nenoriu perduoti kitiems savo negatyvo. Kam jiems tai? Kliūna kartais žmonėms, kurie mato mane kasdien. Jiems tenka pamatyti ir tamsiąsias Bjelle’s puses (juokiasi).

Atsidurti pramogų pasaulio ir teatro industrijoje – ne vieno žmogaus svajonė. Raminta turi savo sėkmės receptą: „Na, pirmiausiai reikėtų pasikliauti intuicija ir nesikuklinti. Tik pats geriausiai žinai, kaip kas turi skambėti ir vykti. Tik svarbu nepamiršti tai reprezentuoti kiekvieną sekundę. Ir be abejo labai svarbu tai daryti 100 procentų!”, – savo patarimus dėstė atlikėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *