Justinas Stanislovaitis – apie muziką, politiką ir žvaigždes

Žmogus – muzika arba žmogus – orkestras. Taip galima pavadinti Justiną. Jis dainuoja, jis groja ir netgi sparčiais žingsniais žengia aktoriaus keliu. Daugeliui iš įvairių muzikinių projektų pažįstamas atlikėjas sutiko pakalbėti apie muziką, Euroviziją, pramogų pasaulį ir netgi politiką.


Šiuo metu Justiną Stanislovaitį galima išvysti LNK televizijoje vykstančiame projekte “Mes vieno kraujo”. Čia jis įkūnija žinomus šalies ir pasaulio muzikantus. Be muzikos gyventi negalintis Justinas, paklaustas, kaip gi jis nusprendė pradėti muzikanto karjerą, tik nusijuokė: “Na, bandžiau daryti įvairius kitus dalykus, tačiau niekas nepavyko”.

Juokas juokais, tačiau galima teigti, kad Justino pasirinkimas tapti muzikantu buvo teisingas. Turėdamas savo idealus ir gyvenimo viziją, J. Stanislovaitis teigia nesustojantis kurti ir žengti į priekį. “Mano muzikos kelias prasidėjo su Stevenu Tyleriu ir Bryanu Adamsu, – pasakoja atlikėjas. – Nepaisant narkotikų epopėjos ar daugybės nesantuokinių vaikų, mane sužavėjo S. Tylerio aistra muzikai. Tai yra pats tikriausias muzikantas visomis to žodžio prasmėmis. Na, o Bryan Adams yra vienas iš tų atlikėjų, dėl kurių ir pradėjau domėtis muzika. Tai yra žmogus, kuris sugeba pasiėmęs akustinę gitarą surinkti didžiausias arenas ir stadionus ir paveikti klausytojus vien savo balsu ir gitaros stygomis.”

Ankščiau, manau, tai buvo tikras talentas – ideologija. Dabar tai tik pinigų kiekis: kuo daugiau pinigų “sukišama”, tuo didesnė žvaigždė, tokia šiuolaikinė pramogų verslo politika.

Ne tik atlikdamas, tačiau ir kurdamas dainas, Justinas šiais metais išbandė ir savo jėgas nacionalinėje Eurovizijos atrankoje, kurioje teko pasitraukti jau pirmoje laidoje. Tačiau Justinas nestokoja pozityvumo ir teigia, kad iškritimas jo nepaveikė neigiamai: “Nepatekus į kitą etapą visai neišgyvenau, – pasakoja J. Stanislovaitis. – Lietuvoje su mano kuriamo stiliaus muzika yra naivu tikėtis papulti kažkur aukščiau bet kokiame konkurse, ne dėl to, kad žmonėms ji nepatinka, tiesiog elitas, kuris tą muziką vertina, vertina pagal patinka/nepatinka skalę, tad apie objektyvų ir profesionalų vertinimą Lietuvoje dar galima tik pasvajoti.”

Kaip teigia Justinas, sulaukus Eurovizijos nacionalinės atrankos finalo ir išgirdus nugalėtojų vardą liūdėti neteko: “Fusedmarc” man patiko! Manau, kad tai tikrai vienas geriausių šių metų Eurovizijos nacionalinės atrankos pasirodymų, – kalba muzikantas. – Kad jie užims aukštą vietą – abejoju, tačiau aš ankščiau esu sakęs ir dabar džiaugiuosi, kad pagaliau kažkas panašaus įvyko ir galime išsiųsti tiesiog gerą dainą, o ne vertinti viską pagal tai, kas tinka Eurovizijai ir kas ne.”

 Iš tiesų pakeisčiau labai daug. Žinoma, aš nežinau tikslios situacijos, nes man pradeda atrodyti, kad žiniasklaida tiesiog labai stengiasi parodyti žmonėms, kad mūsų valdžia yra sutrikusio intelekto.

Tai galbūt Lietuva eina tinkama linkme ir mums nebereikės netikrumo, silikono ir fonogramos scenoje? “Pastaruoju metu atrodo, kad Lietuvai iš vis nieko nereikia, – pasimetęs lietuvių pasirinkimu kalba atlikėjas. – Nebežinau iš tiesų, pupyčių era gal ir nebe pačiame bume, tačiau ta rinka yra ir ji niekur nedings. Žmonės tiesiog jau tokie yra, bent jau tam tikra dalis žmonių, kurie yra tų pupyčių vartotojai.”

Kalbant apie muzikinę sceną ir pramogų pasauliui reikalingus atlikėjus iškyla klausimas: tai koks gi tas žvaigždės receptas? J. Stanislovaičio teigimu anksčiau šio žodžio prasmė buvo didelė, tačiau dabar nemažai kas pasikeitė: “Ankščiau, manau, tai buvo tikras talentas – ideologija. Dabar tai tik pinigų kiekis – kuo daugiau pinigų “sukišama”, tuo didesnė žvaigždė, tokia šiuolaikinė pramogų verslo politika – žodžių į vatą nevynioja muzikantas. – Mano manymu, sąvoka pramogų verslas įgavo pačią tiksliausią reikšmę.”

Prakalbus apie politiką ir jos sąlytį su pramogų verslu, Justinas neabejoja, kad šias dvi, atrodytų, skirtingas sritis be abejo galima sutapatinti: “Na, teoriškai muzika yra labai susijusi su politika, – samprotauja Justinas. – Mūsų visos ankstesnės muzikos žvaigždės, gal net ir legendos, būtent žvaigždėmis ir tapo dėl politinės situacijos. Ir taip daugelis ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio atlikėjų. Šiais laikais, politika jau didesnis šou verslas nei muzika. Pavyzdžių turim ne tik už Atlanto, bet ir savoje žemelėje.”

Net ir paprašytas įsivaizduoti turįs žodį sprendžiant šalies įstatymų klausimus, Justinas nepasimetė ir išdėstė savo nuomonę: “Iš tiesų pakeisčiau labai daug. Žinoma, aš nežinau tikslios situacijos, nes man pradeda atrodyti, kad žiniasklaida tiesiog labai stengiasi parodyti žmonėms, kad mūsų valdžia yra sutrikusio intelekto, – samprotauja J. Stanislovaitis. – Bet nebežinau, ar tikrai tuo galima tikėti. Lietuvoje yra labai daug problemų, bet manau, kad didžiausia problema yra ta, kad apie tas problemas yra labai daug šnekama, bet kaip niekas nesikeitė, taip ir nesikeičia. Pati valdžia, žinoma, taip pat galėtų daugiau bendrauti su žmonėmis, nes dabar atrodo, kad valdžia kovoja prieš visuomenę, visuomenė prieš valdžią ir demografinė statistika puikiai parodo to rezultatą.”

Gana neseniai, tačiau sparčiais žingsniais Justinas pradėjo tobulinti savo muzikos įgūdžius – tapo dainuojančiu aktoriumi. Miuziklas Rent, vaidmenys serialuose, filmuose bei įvairiuose projektuose. J. Stanislovaičio teigimu, tik dangus yra riba, todėl neabejoja savo galimybėmis ir už Atlanto: “Hollywoodas yra mano siekiamybių sąraše, – su šypsena pasakoja Justinas. – Tačiau ir Lietuvoje yra daug gabių žmonių, kurie labai noriai atsiduoda kūrybai. Deja, Lietuvos didieji prodiuseriai nelabai leidžia talentams pasireikšti. Turime be galo daug muzikinių šou, kuriuose vis reikia tai įsikūnyti į žinomą atlikėją, tai vis kažką pamėgdžioti. Serialų scenarijai yra pirkti iš užsienio, manau, kad tikrai yra daugybė gabių jaunų žmonių, kurie galėtų rašyti puikius scenarijus, kurti įdomias istorijas ir įdomius personažus, tačiau visa tai kažkodėl neprasimuša. Tikiuosi, kad kada nors įvyks perversmas. Tikrai būčiau be galo laimingas galėdamas džiaugtis lietuvišku mažuoju Hollywoodu.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *