Adas Juškevičius apie legionieriaus duoną, rinktinę ir šeimą

Nors ir yra kalbančių, kad krepšinis jau nebe antroji religija, tačiau stiprėjanti Lietuvos krepšinio lyga, surenkanti beveik pilnas arenas, tarptautiniai turnyrai, pritraukiantys krepšinio aistruolius tiek į arenas, tiek ir prie televizoriaus ekranų, rodo ką kitą. Ką jau kalbėti apie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, kurios varžybas užgniaužę kvapą stebi šimtai tūkstančių sirgalių. Vienas iš rinktinės „karių“ Adas Juškevičius papasakojo apie savo gyvenimą Ispanijoje, draugystę su Martynu Gecevičiumi, šeimą bei Velykų tradicijas.

Ilgą laiką žaidei vien tik Lietuvoje. Ar nebuvo sudėtinga palikti gimtinę ir tapti legionieriumi?

Prieš trejus metus pirmą kartą tapau legionieriumi. Tą kartą žaidžiau Vokietijoje, Bremerhaveno mieste. Tas, pirmasis kartas, buvo, manau, daug sudėtingesnis, nes buvau jaunesnis, ir tai buvo visiškai nauja patirtis. Kai antrą kartą tapau legionieriumi ir išvykau į Ispaniją, nebuvo jokių problemų palikti Lietuvą. Į Zaragozą atvykome kartu su šeima, kuriai ši patirtis labai patinka ir viskas tenkina.

Kodėl pasirinkai būtent Ispanijos klubą?

A. Juškevičius su sūnumi Simu | asmeninio albumo nuotr.

Todėl, kad Ispanijos lyga yra stipriausia ir konkurencingiausia Europoje. Be abejo, čia yra geras klimatas ištisus metus, kuris labai tinka ir mūsų mažajam šeimos nariui Simui. Reikėtų paminėti ir tai, kad maisto kokybė taip pat labai aukšto lygio. Bendrai apibūdinus, tai yra labai dideli privalumai, viliojantys visus krepšininkus žaisti šioje šalyje.

Žaidi kartu su Martynu Gecevičiumi. Ar jis tau padėjo apsiprasti atvykus į Zaragozą?

Daug klausinėjau Martyno prieš atvykdamas apie klubą, organizaciją ir patį miestą. Martynas neturėjo, ką pasakyti blogo nei apie šią komandą, nei apie patį miestą. Todėl pozityvūs atsiliepimai man padėjo apsispręsti atvykti žaisti į Zaragozą. Atvykus čia, Martynas supažindino su pagrindinėmis vietomis mieste, kur galima praleisti laisvalaikį ir skaniai pavalgyti.

 

O kaip žmona su vaiku? Ar jiems labiau patiko vilnietiškas gyvenimas ar vis dėlto Ispanija yra ta šalis, kurioje norėtųsi ir likti?

Adas su žmona ir sūnumi | | asmeninio albumo nuotr.

Kiekvienoje šalyje yra savi pliusai ir savi minusai. Kai būni Lietuvoje, aplink tave būna viskas sava ir įprasta. Šalia visada yra šeimos nariai, giminės ir draugai – tai yra dideli pliusai. Didžiausias Ispanijos pliusas mano šeimai yra šiltas klimatas. Žmona su sūnumi kiekvieną dieną gali leisti lauke, mėgautis kiekviena diena gryname ore, nebijodama, kad bus per šalta mažyliui ar iškils kitų problemų, susijusių su oru.

Matau, kad šeimyna patenkinta būdama Ispanijoje ir manau, kad pasilikti ilgesniam laikui būtų geras sprendimas bei puiki patirtis.

Ar dėl Lietuvos rinktinės jau teko kalbėtis su naujuoju treneriu? Jei pakvies – vyksi?

Taip, teko kalbėtis. Treneris domėjosi apie pagrindinius dalykus, susijusius su krepšiniu, apie žaidimą komandoje bei sveikatos būklę. Taip pat išdėstė ir vasaros planus. Malonu sulaukti dėmesio iš trenerio ir palaikyti gerą ryšį. Žaisti rinktinėje man yra didžiulė garbė, taip kad kol kvies – visada važiuosiu ir kol kas kitų minčių tikrai nėra.

A. Juškevičius, A. Kavaliauskas ir M. Kuzminskas | asmeninio albumo nuotr.

Velykas su šeima sutiksi Ispanijoje ar keliausite į Lietuvą pas tėvus? Galbūt turite stiprių tradicijų, kurių stengiatės nesulaužyti?

Velykas sutiksime Ispanijoje. Kažkokių ypatingų tradicijų neturime. Tiesiog, kaip ir daugelis, Velykų rytą valgome velykinius pusryčius bei daužome kiaušinius. Kai būname Lietuvoje, visada keliaujame į bažnyčią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *