NATO mokymai ir praktiniai užsiėmimai „Mes Esame Rytinis NATO Sparnas“

Šių metų spalio 19-21 dienomis Vilniuje ir Rukloje pirmą kartą vyko #WeAreNATO iniciatyvos mokymai „Mes Esame Rytinis NATO Sparnas“, skirti supažindinti moksleivius ir studentus su NATO organizacija, dislokuotomis sąjungininkų pajėgomis bei viena didžiausių organizacijai kylančių grėsmių – dezinformacija.

NATO mokymai | Organizatorių nuotr.

Visos paskaitos ir praktiniai seminarai buvo skirti gilinti žinias apie NATO organizacijos veiklos principus ir geriau suprasti dislokuotų sąjungininkų karių paskirtį. Taip pat, vienas iš mokymų tikslų buvo padėti geriau suprasti priešiškų jėgų naudojamus dezinformacijos metodus, atskirti melagingas žinias nuo tiesos ir išmokti paprastai pasitikrinti viešai prieinamą informaciją.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Deividas Šlekys peržvelgė dezinformacijos ir propagandos naudojimą karyboje iš istorinės perspektyvos, nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Vilniaus universiteto dėstytojas dr. Nerijus Maliukevičius, Vilniaus Politikos Analizės Instituto medijų programos direktorė Dalia Bankauskaitė, Delfi.lt žurnalistas Vaidas Saldžiūnas, organizacijos Res Publica direktorius Giedrius Sakalauskas bei majoras Tomas Balkus mokymuose dalinosi ekspertinėmis žiniomis apie įvairias propagandos ir dezinformacijos taktikas. Jie savo pranešimuose akcentavo internetinio išprusimo svarbą norint išsaugoti aiškų realaus pasaulio vaizdą ir išvengti manipuliacijų bei apgaulės.

NATO mokymai | Organizatorių nuotr.

Visi dėstytojai vieningai sutarė, kad dezinformacija yra viena iš pagrindinių Lietuvos išorės grėsmių taikos metu. Priešiškos valstybės stengiasi paveikti visuomenės norą priešintis krizės atveju, gyventojų susitelkimą ir pro-europietiškų vertybių palaikymą. Bene didžiausia dalis Lietuvai tenkančios dezinformacijos yra nukreipta į Lietuvos kariuomenę ir NATO pajėgas Baltijos šalyse. Siekiant nepasiduoti provokacijoms, reikia suprasti dezinformaciją, jos tikslus ir metodus. Jaunoji Lietuvos piliečių̨ karta turi suprasti informacinius karus ir padėti suprasti tai savo bendraamžiams ir vyresniesiems. Lektoriai taip pat akcentavo, kad esminis Lietuvos interesas – visomis priemonėmis stiprinti transatlantinius ryšius, visokeriopai prisidėti prie Europos ir JAV santykių stiprinimo.

NATO mokymai | Organizatorių nuotr.

Paskutinę renginio dieną suorganizuota išvyka į Ruklą, kur dalyviai susitiko su priešakinių pajėgų bataliono (EFP) kariais iš Vokietijos, Olandijos, Čekijos, Belgijos ir Liuksemburgo. Šių pajėgų paskirtis yra stiprinti Aljanso Šiaurės rytų dalį ir tuo pademonstruoti Aljanso stiprybę, pasirengimą ir ryžtą ginti. Kariai dalyvius supažindino su kasdiene rutina, pavaišino pietumis bei pademonstravo karinę techniką, kurią atsivežė iš savo šalių.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *