Kai svajonė tampa realybe. Kelionė aplink pasaulį ant motociklų

Sėdint darbe, namuose ar važiuojant automobiliu, dažnai tenka pamąstyti apie keliones ar „pasaulio turėjimą kišenėje“. Tačiau vėl grįžtame į realybę, atsakydami sau kada nors. Vis dėlto viena porelė svajonėms tarė “Taip” ir sėdę ant motociklų išvyko keliauti po pasaulį. Nuolatiniame veiksme šiuo metu gyvenantys Asta ir Linas papasakojo apie gimusią mintį keliauti, daiktus, išlaidas bei dar daugiau.

Kaip kilo mintis pradėti ne šiaip kelionę po, tarkime, Europą, bet po visą pasaulį?

Asta | asmeninio albumo nuotr.

Po Europą keliavome atostogų metu, kai dar gyvenome ir dirbome Lietuvoje. Motociklais apvažiavome Balkanų šalis, Maroką, Ispaniją ir Portugaliją. Pernai pavasarį iš Vilniaus per Baltarusiją, Ukrainą ir aplink Juodąją jūrą nuvažiavome iki Gruzijos ir Azerbaidžano. Linas su draugu pernai apsuko ratą Skandinavijos šalyse. Daugumą Europos miestų lankėme kartu ar atskirai pigių skrydžių bendrovių dėka ar komandiruočių metu. O, be to, ir gyventi planuojame Europoje, tad dar turėsime galimybę aplankyti ten gražias vietas. Kelionė aplink pasaulį – tai projektas, kurį pasitaikė proga įgyvendinti „dabar arba niekada“. Na, gal ne „…niekada“, bet jei atidėtumėme, tikriausiai tektų atidėti ilgam laikui.

Abu labai mėgstame keliauti motociklais, tuo metu turėjome santaupų ir buvome gana laisvi kuriam laikui palikti viską Lietuvoje ir išvykti, taigi nutarėme paskirti šį laiką bendrai svajonei įgyvendinti ir esame tikri, kad tai buvo nepaprastai geras sprendimas!

Ar tam reikėjo ilgai ryžtis?

Tiesą sakant, idėja tyliai brendo kurį laiką, bet nuo tos akimirkos, kai ištarėme vienas kitam „Važiuojam?  Važiuojam!“ iki išvykimo dienos praėjo vos penki mėnesiai. Per tuos mėnesius labai nemažai skaičiavome, planavome, rinkome informaciją ir bendravome su būsimais kelionės partneriais.

O kokia padėtis su darbais? Ar nebuvo baisu viską mesti ir sėsti ant motociklų?

Kokiais darbais? Esame bedarbiai (šypsosi). Linas toje pačioje įmonėje dirbo 12 metų, tad jau buvo atėjęs laikas pokyčiams, o Asta prieš kiek daugiau nei metus buvo pradėjusi dirbti naujoje darbovietėje ir dar labai stipriai neįleidusi šaknų, tad palikti šią poziciją vardan svajonės nebuvo sudėtinga.
Su draugais ir giminaičiais šiais laikais paprasta palaikyti ryšį internetu, tad trumpam viską Lietuvoje palikti – nėra toks jau didelis iššūkis.

Kaip pavyko susitarti su BMW salonu, kad šie duotų motociklus?

Visą kelionei reikalingą biudžetą turėjome patys ir būtume išvykę net jei nei viena įmonė nebūtų sutikusi su mumis bendradarbiauti. Žinoma, tuomet pati kelionė turbūt būtų buvusi kiek paprastesnė ar gal kiek trumpesnė, bet neabejotinai vis tiek būtume išvykę. Laimei, mumis pasitikėjo tiek BMW atstovai, tiek kitos rimtos įmonės ir sutiko prisidėti prie projekto. Tai suteikė mums galimybę labai puikiomis sąlygomis įsigyti vieną naują BMW F800GS Adventure motociklą, kuris yra kiek labiau pritaikytas ilgoms kelionėms nei Lino turėtas F800GS. O Asta važiuoja 2010-ųjų metų BMW F650GS motociklu, kuris jai labai tinka ir patinka.

Be BMW atstovų, prie mūsų projekto prisidėjo ir parduotuvė Lukla, kurios savininkas ir aistringas keliautojas Tadas mus konsultavo ir aprūpino įvairiais stovyklavimo reikmenimis bei tuo metu dar tik anonsuotu naujausiu MSR palapinės modeliu. Bikeshop parduotuvės, kurioje nuolat apsipirkdavome ir iki šios kelionės, šeimininkai ypač palaikė mūsų idėją ir pasirūpino, kad turėtumėme visą patogią ir praktišką „amuniciją“ kelionei. Endemik klinika mus paskiepijo nuo visų baisių ligų, kuriomis grėstų užsikrėsti tokioje kelionėje. Citadele bankas sutiko padėti mums susitvarkyti su finansais, kad kelionėje nepritrūktumėme veikiančių kortelių ir pan. Bimmertune specialistai pagamino mums kelias specifines detales, kurios dabar yra nepamainomos kelionėje, Wix komanda padovanojo kuponą interneto svetainei išlaikyti, GPSPRO komanda pagelbėjo su žemėlapiais, Draudimas.lt  suorganizavo mums sveikatos draudimą palankia kaina, o fotografas Laimonas Ciūnys konsultavo mus ir fotografavo išvykimo akimirkas.
Taigi galbūt dėl to, kad prieš pradėdami su visais šiais žmonėmis kalbėtis, jau turėjome tvirtą planą ir rimtus ketinimus, gal dėl to, kad toks projektas Lietuvoje buvo gana naujas ir įdomus, o gal dėl kokių nors kitų priežasčių, dabar turime puikią partnerių komandą, kurie mums padėjo savo kelionę suplanuoti dar įdomiau, spalvingiau ir visaip kaip geriau.

Ar sudėtinga suorganizuoti tokią kelionę?

Asta ir Linas | asmeninio albumo nuotr.

Tokios kelionės organizavimas yra turbūt toks pats, kaip ir bet kokio kito didesnio įvykio organizavimas. Vieni perka namą, kiti darbe turi didelį projektą, treti ruošia jubiliejaus šventę – visais atvejais reikia konsultuotis su žmonėmis, rinkti informaciją, skaičiuoti, planuoti ir ruoštis. Būti tam tikrose vietose tam tikru laiku reikia tada, kai ten suplanuoti susitikimai su žmonėmis, kuriems tavo projektas gali būti įdomus, o tu turi pasiruošęs labai aiškius argumentus tiems žmonėms, kodėl jie turėtų vienaip ar kitaip prie jo prisidėti.

Kokias vietas jau spėjote apvažiuoti motociklais?

Jau įveikėme beveik 30 000 kilometrų per Europą (nors joje važiavome trumpai, nes spalio mėnesį jau buvo gerokai šalta), Pietų ir Šiaurės Ameriką. Šiuo metu esame Meksikoje ir tai yra 16-oji mūsų šioje kelionėje aplankyta šalis. Mūsų kelionės žemėlapis (toks tikslus, kad jame galima matyti, kur nusukome nuo kelio į degalinę arba pasiklydome), patalpintas ir nuolat atnaujinamas mūsų interneto svetainėje www.2wheeledAdventures.com .

Koks buvo įsimintiniausias nuotykis Jūsų kelionėje?

Labai įsimintinas buvo apsilankymas Dakaro ralyje, Argentinoje. Mes abu iki šiol buvome entuziastingi ralio žiūrovai Lietuvoje ir tuo metu jis atrodė toks tolimas ir egzotiškas. Argentinoje turėjome progą ne tik pamatyti ralio etapą iš žiūrovų zonos, bet ir praleisti nemažai laiko „užkulisiuose“ – ralio bivuakuose, kur rytojaus važiavimams per naktį ruošiasi visi dalyviai. Taip pat ten susitikome su šauniai šiemet pasirodžiusia Antano Juknevičiaus komanda. Sutikti puikiai nusiteikusių tautiečių būrį taip toli nuo namų – iš tikrųjų geras jausmas.

Ar teko nakvoti pas tą pačią dieną sutiktus žmones?

Asta | asmeninio albumo nuotr.

Žinoma teko. Ir tai darome vis dažniau. Pradėję kelionę naudojome Couchsurfing platformą, per kurią rasdavome svetingus žmones, priimdavusius mus į namus vienai ar dviem nakvynėms. Dabar to daryti nebereikia, nes vis dažniau esame kviečiami į svečius žmonių, kurie seka mūsų nuotykius socialiniuose tinkluose. Kai kuriose vietose teko porą dienų pasisvečiuoti pas vienus ir dar porą dienų pas kitus žmones, gyvenančius tame pačiame mieste, nes norėjosi su visais pabendrauti. Dažniausiai mus kviečia tokie patys entuziastingi motociklininkai, kaip ir mes, taigi susitikus su bendraminčiais niekada netrūksta temų pokalbiams. Taip pat labai smagu, kai vietiniai motociklininkai mus ne tik pakviečia nakvynės, bet ir parodo gražiausias vietas pasivažinėjimams motociklais aplink jų miestą, “apsukdami ratuką” kartu su mumis.

Jei ne paslaptis, kiek lėšų reikia tokiai kelionei?

Ne paslaptis (šypsosi). Prieš išvykdami planavome apytiksliai išleisti apie 50 eurų per dieną. Dabar, po pusės metų kelionės, matome, kad paskaičiavimas buvo gana teisingas ir į tokį biudžetą mes įsitenkame. Kai kurios šalys brangesnės, kai kurios – pigesnės, bet vidutiniškai tokios sumos užtenka mums pavalgyti, pernakvoti, apsilankyti muziejuose ar parkuose, nusipirkti būtiniausių daiktų. Papildomai pinigų išleidžiame tik motociklų techniniams aptarnavimams, kuriuos atliekame kas 10 000 kilometrų ir, laimei, motociklai tarnauja labai gerai, taigi didelių neplanuotų išlaidų jų remontui beveik neturėjome.

Visgi sutikome žmonių, kurie panašias keliones keliauja pigiau nei mes, nakvodami palapinėje tik laukinėje gamtoje (mes neretai dėl saugumo ir patogumo apsistojame kempinguose ar nebrangiuose viešbučiuose) ir valgydami tik savo pačių gamintą maistą (mes kai kada valgome kavinėse ar gatvės prekeivių siūlomus patiekalus). Ir, žinoma, keliaujant tikrai pasitaiko galimybių paišlaidauti, taigi galima išleisti ir žymiai daugiau.

Kokius daiktus pasiėmėte į kelionę?

Tik pačius būtiniausius. Be specialių kostiumų važiavimui motociklu (šalmas, striukė, kelnės, batai, pirštinės), turime po komplektą šiltų laisvalaikio rūbų, kelis marškinėlius, apatinių, kojinių komplektus ir po porą šlepečių bei batelius žygiams. Be abejo, įsidėjome po kelioninį rankšluostį ir būtiniausių higienos priemonių rinkinį. Turime po komplektą stovyklavimui skirtų daiktų: pripučiamus kilimėlius, pagalvėles, miegmaišius,  plastikinius indus, puodus maisto gamybai. Taip pat vežamės benziną deginančią kelioninę viryklę ir elektrinę spiralę vandeniui užvirti bei, žinoma, „dviejų kambarių“ palapinę. Be visų šių daiktų, dar turime atsarginių detalių motociklams bei įrankių komplektą. Ir žinoma, fotoaparatą, nešiojamą kompiuterį, porą prie šalmų tvirtinamų GoPro kamerų, DJI droną ir visą raizgalynę laidų šiems daiktams pasikrauti.

Kur esate dabar ir kokia kita stotelė?

Šiuo metu esame Meksikoje. Po kiek daugiau nei savaitės planuojame pasiekti JAV, tuomet per Kanadą vingiuosime iki Aliaskos. Ten žadame būti liepos pradžioje, nes tai – šilčiausias metas tame atšiauriame krašte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *